
Goddess Vinyasa Flow
Szakrális női jóga
Tara
A Tara minőség szimbolikája
- Tara a női szellemi út szimbóluma, az együttérzés istennője. Élete üzenete, hogy bárki eljuthat a megvilágosodásig, ha tanul, képezi magát és elkötelezett az Út felé. Ugyanakkor, ha valaki eljut a teljes felébredésig, felajánlhatja életét együttérzésből a világ jobbításáért, az emberek szenvedésének gyógyításáért. Azaz, ellentétben sok megvilágosodott férfi mesterrel, Tara nem lépett ki rögtön testéből, élvezvén a szabadságot és a szellemi hazatérést, hanem azt választotta, hogy végtelen szeretettel az emberiség iránt itt marad a testben, és segít, ahol tud. Megtartván a tudatát, részt vett a körülötte élők sorsában, nem vonta ki magát, hanem megosztotta az együttérzését, tudását, bölcsességét önzetlenül.
- Tara arra tanít bennünket, hogy merjünk szellemi utat járni anyaként, feleségként és dolgozó nőként, a szeretet és a szellem fénye mindent beölel, semmi elől nem kell elzárkóznunk, kivonni magunkat.
- Tara arra is tanít, hogy képesek legyünk a világban úgy mozogni, hogy közben nem veszítjük el az összekapcsolódást a szellemünkkel, az önvalóval. Pédaként szolgálhat abban, hogy képesek legyünk az emberi közegben felébredt szellemként jelen lenni, és nem kell attól tartanunk, hogy ha a világi ügyekben részt veszünk, akkor elveszítjük a kapcsolatot a szellemünkkel.

- Tara a tudat fejlesztésének, a félelmekkel való szembenézés szimbóluma, hogy biztonságban érezzük magunkat a szellemünk ölelésében; így a gyógyítás képessége is felébred. Ha az ember felébred a tudatában, hiszen a tudat egy és sérthetetlen, az egészséges tudat meggyógyítja a „kizökkent” testet.
- Tara a női út jelképe is, és azt mutatja, hogy egy nő lehet vezér szellem, ám ez nem az akarásból vagy hatalomvágyból történik, hanem az együttérző szíven keresztül.
- A szívvel való létezésre biztat bennünket és ha a végtelen szeretetre képesek vagyunk megnyitni a szívünket, többé semmi sem árthat nekünk, kilépünk a dualitás világából. Felismerjük, hogy az életben minden a szeretetről és annak hiányáról szól.
TARAVAL ÉS AZ EGYÜTTÉRZŐ SZÍVVEL VALÓ KAPCSOLATUNK
Ha harmonikus:
Általában az egységre irányítjuk a figyelmünket a megosztottság helyett. Ítélkezés helyett a megértést és együttérzést gyakoroljuk. Eltántoríthatatlan erős vágyat érzünk a szellemi haladásra, fejlődésre, ébredésre és ezért naponta teszünk is. Képesek vagyunk felülemelkedni a saját dolgainkon, hogy a közös érdeket szolgáljuk – és ezt jóérzéssel tesszük.
Képesek vagyunk a másik emberben az egész útját, szenvedéseit, küzdelmeit meglátni, és együttérzéssel fogadjuk őt, nem ítélkezéssel, tudván, hogy mindenkinek megvan a maga keresztje, és mindannyian szenvedünk, amíg haza nem találunk a forráshoz, az egységbe.
Ha diszharmonikus:
Nem vagyunk képesek közös érdekben gondolkodni és be vagyunk zárva az egó önös börtönébe. Gyakran ítélkezünk és nehezünkre esik megbocsájtani, vagy mások szenvedéseit, nehézségeit együttérzéssel szemlélni.
A szellemi úton is csak a saját üdvözülésünk a fontos, és nem látjuk meg, hogy a mi ébredésünk egy nagyobb terv része, és kihat másokra is, ami szükségszerű.
Az érzelmeinket megtartjuk a ragaszkodás szintjén és nem vagyunk képesek feltétel nélkül szeretni.
Nem vagyunk képesek a következő generációk felé érzett együttérzésre, avagy felelőtlenül bánunk a bolygóval és egymással.
Nincs bennünk motiváció a magunkon való munkára és belesüppedünk a kényelembe vagy épp a NEM-ekbe, amelyeket az élettől kapunk.
Tara meditáció
Tara gyakorlás